Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Netflix ogłasza nowe produkcje oryginalne

Netflix zapowiedział dzisiaj pięć nowych programów rozrywkowych, których premiera planowana jest jeszcze na ten rok. Wiadomość tę ogłosił Brandon Riegg, wiceprezes ds. produkcji oryginalnych i przejęć Netflix, podkreślając, że liczba produkcji oryginalnych z gatunku reality TV w portfolio Netflix stale rośnie.

Na Netflix pojawią się:

Nowa seria The Final Table – premiera jeszcze tym roku
Nowa seria Death by Magic – premiera jeszcze tym roku
Nowa seria Sunderland Till I Die which – premiera 14 grudnia 2018 r.
Nowa seria Flinch – premiera jeszcze tym roku
Nowy program Derren Brown: Sacrifice – premiera jeszcze tym roku

Nowa seria The Final Table – premiera jeszcze tym roku

The Final Table to show o międzynarodowych zawodach kulinarnych, w którym uznani szefowie kuchni walczą o miejsce w światowej elicie. W rozgrywce bierze udział 12 drużyn, w których skład wchodzi po dwóch kucharzy. Ich zadaniem jest przygotowanie narodowych potraw z Meksyku, Hiszpanii, Anglii, Brazylii, Francji, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Indii i Włoch. Każdy odcinek poświęcony jest kuchni innego kraju. Uczestników ocenia jury, w którego skład wchodzą celebryci, krytycy kulinarni i i najlepszy kucharz z danego państwa. W wielkim finale wygra tylko jeden z kucharzy i to on zasiądzie pośród najlepszych szefów kuchni przy Final Table. Dołączy tym samym do dziewięciu legend kulinarnych, którymi są: Enrique Olvera (Meksyk), Andoni Aduriz (Hiszpania), Clare Smyth (Wielka Brytania), Helena Rizzo (Brazylia), Vineet Bhatia (Indie), Grant Achatz (Stany Zjednoczone), Carlo Cracco (Włochy), Yoshihiro Narisawa (Japonia) i Anne-Sophie Pic (Francja). Gospodarzem programu jest Andrew Knowlton, laureat Nagrody Fundacji im. Jamesa Bearda, dziennikarz Large i Bon Appétit.

Twórcami i producentami wykonawczymi programu są Robin Ashbrook (MasterChef, MasterChef Junior) i Yasmin Shackleton (MasterChef, MasterChef Junior). Program wyprodukowało theoldschool.

Nowa seria Death by Magic – premiera jeszcze tym roku

To najbardziej niezwykłe show o magii w historii. Brytyjski iluzjonista Drummond Money-Coutts (znany jako DMC) wyrusza na misję, której celem jest poznanie historii magików, którzy zginęli podczas próby wykonania najbardziej niebezpiecznych sztuczek. Podczas swojej wyprawy DMC szuka miejsc, w których odbyły się te tragiczne w skutkach pokazy i próbuje dowiedzieć się, dlaczego się nie powiodły. Przemierza 4 kontynenty i 8 miast, dzieląc się magią z ludźmi spotkanymi po drodze. DMC chce oddać hołd całemu środowisku, tworząc swoje własne, ulepszone wersje pokazów, za które inni magicy przypłacili życiem. W programie zobaczymy jak zostaje pokryty toną mokrego betonu, gra w rosyjską ruletkę i ucieka przed zderzeniem z pędzącym pociągiem parowym.

Program wyprodukowało A. Smith & Co (Hell’s Kitchen, American Ninja Warrior). Producentami wykonawczymi są Arthur Smith, Toby Gorman, Martin Turner i Simon Dinsell. Drummond Money-Coutts także pełnił funkcję producenta wykonawczego projektu.

Nowa seria Sunderland Till I Die which – premiera 14 grudnia 2018

Nikt nie kocha piłki nożnej tak, jak Sunderland. Nikt nie potrzebuje piłki nożnej tak, jak Sunderland. Po upadku głównych gałęzi przemysłu – stoczni i górnictwa, klub sportowy SAFC (Sunderland Association Football Club) stał się częścią krwiobiegu tego wyjątkowego miasta w północno-wschodniej Anglii. Jego fani są znani na całym świecie ze swojej pasji i lojalności wobec klubu. Co się stanie, jeżeli go także stracą?

W czasach wielomilionowych umów sponsorskich i transferów, kiedy stawka jest najwyższa w historii, a rywale zacięci jak nigdy, nowa seria Netflix, pokazuje niesłabnącą pasję mieszkańców brytyjskiego miasteczka do swojego ukochanego klubu. Widzowie serialu bedą śledzić wzloty i upadki SAFC w mistrzostwach, po bolesnym spadku w poprzednim sezonie.

Za produkcję odpowiada Fulwell 73 (I am Bolt, Sześciu wspaniałych z Manchesteru United ). Producentami wykonawczymi są Leo Pearlman i Ben Turner.

Nowa seria Flinch – premiera jeszcze tym roku

Flinch to pełne akcji komediowe show z jedną prostą zasadą: nie stchórzyć. Akcja programu toczy się na niewielkiej farmie położonej na odległych wzgórzach Irlandii, gdzie nieustraszeni i nierozważni śmiałkowie zebrali się aby sprawdzić się podczas trzech okrutnych rozgrywek. Jeżeli stchórzą, bolesne konsekwencje czekają zarówno uczestników, jak i gospodarzy, których reprezentują. Gospodarzami programu są komicy Desiree Burch, Lloyd Griffith i Seann Walsh. Program został wyprodukowany przez Stellify (Celebs in Solitary, Beauty Queen and Single)

Nowy program Derren Brown: Sacrifice – premiera jeszcze tym roku

Słynny iluzjonista Derren Brown powraca na Netflix. W nowym programie wykorzysta techniki ukrytej perswazji, aby zwalczyć uprzedzenia. Derren przemierzył dwa kontynenty i skonsultował się z aktorami, koordynatorami kaskaderów i ekspertami wojennymi, aby opracować scenariusz swojego eksperymentu. Jego uczestnicy będą musieli zdecydować, czy zgodzą się na całkowite poświęcenie i ofiarują swoje życie, by ocalić zupełnie sobie obcą osobę.

Za produkcję odpowiada Vaudeville Productions (Derren Brown: The Push, Derren Brown: Miracle), a showrunnerem jest Ben Jessop. Funkcję producenta wykonawczego pełni Andrew O’Connor .

Podczas festiwalu w Edynburgu został dzisiaj zaprezentowany również materiał promujący serial dokumentalny 2018 Formula One World Championship, którego premiera planowana jest na 2019 rok. 10-częściowy serial oryginalny da widzom niepowtarzalną okazję, aby wejść do świata Formuły 1. Będziemy mogli zajrzeć do samochodowych kokpitów i prezesowskich gabinetów.

Producentami serialu są nagrodzony Oscarem James Gay Rees (Senna) oraz Paul Martin dla Box to Box Films. Funkcję showrunnera pełni Sophie Todd.

Źródło: informacja prasowa