Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Netflix pracuje nad anime ze świata Pacific Rim i Altered Carbon

 

Platforma ogłosiła, że będzie realizować kilka projektów pełnometrażowych i serialowych animacji, a wśród nich znalazły się m.in. „Pacific Rim” i „Altered Carbon”.

Netflix rozwija projekt seriala anime, którego akcja będzie osadzona w uniwersum filmów z cyklu „Pacific Rim”. Serial skupi się na postaci idealistycznego nastolatka i jego naiwnej młodszej siostry, którzy będą musieli zająć się pilotażem porzuconego Jaegera. Maszyna będzie ich ostatnią deską ratunku i jedyną szansą na przeżycie oraz odnalezienie zaginionych rodziców. Showrunnerami projektu zostali Craig Kyle i Greg Johnson.

Również „Altered Carbon” doczeka odsłony w świecie anime. Serialem dla studio Anima zajmą się Dai Sato oraz Tsukasa Kondo. Akcja produkcji będzie rozgrywać się w świecie znanym z aktorskiego serialu, ale pokaże nowe elementy tego uniwersum.

Netflix planuje jeszcze trzy inne projekty seriali anime:

  1. „Trese” – powstanie w oparciu o filipiński folklor i komiks pod tym samym tytułem. Akcja osadzona będzie w Manili, gdzie mityczne stwory żyją potajemnie wśród ludzi. Główna bohaterka serii odkrywa, że toczy walkę z przestępczym światem podziemnym pełnym wrogich nadprzyrodzonych istot.
  2. „Cagaster of an Insect Cage” – serią zajmie się studio Gonzo. Przedstawi nam post-apokaliptyczny świat spustoszony tajemniczą chorobą zmieniającą ludzi w mordercze insekty. Reżyserią zajmie się Koichi Chigira.
  3. „Yasuke” – przedstawi nam ogarniętą wojną Japonię, gdzie emerytowany ronin zostanie zmuszony po raz ostatni sięgnąć po broń. Zostanie mu powierzona misja eskortowania tajemniczego dziecka, którego śmierci chcą ciemne siły. Serial zainspirowany będzie historiami o samurajach pochodzenia afrykańskiego, którzy walczyli z Nobunaga Odą.