Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Netflix prezentuje Wodnikowe Wzgórze

Dystrybucją serialu „Watership Down” od BBC poza terenem Wielkiej Brytanii zajmie się Netflix. Platforma udostępniła kolejną zapowiedź mini-serii. Materiał możecie obejrzeć w rozwinięciu.

„Wodnikowe Wzgórze” to serial będący ekranizacją słynnej powieści Richarda Adamsa pod tym samym tytułem. Premiera w Wielkiej Brytanii już dziś, 22 grudnia.

Reżyserią zajął się Noam Murro („300: Początek imperium”), a scenariusz ekranizacji przygotował Tom Bidwell („My Mad Fat Diary”). Zdobywca Oscara, Sam Smith wspólnie z Stevem Mackiem przygotował na potrzeby serialu oryginalną piosenkę zatytułowaną “Fire On Fire”, którą nagrano z udziałem BBC Concert Orchestra. Smith podkreślił w jednym z wywiadów, że: Jestm podekscytowany i zaszczycony faktem, że jest zaangażowany w opowiadanie historii, która jest tak potężna i ponadczasowa.

W angielskiej wersji językowej pojawią się m.in.: James McAvoy, Nicholas Hoult, Ben Kingsley, Peter Capaldi, John Boyega, Taron Egerton, Gemma Arterton, Olivia Colman, Daniel Kaluuya, Rosamund Pike, Tom Wilkinson, Henry Goodman, Mackenzie Crook, Jason Watkins, Rory Kinnear, Murray McArthur oraz Daniel Rigby.