Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Netflix przygotuje serial w oparciu o kolejny komiks

Platforma zleciła przygotowanie 10-odcinkowego pierwszego sezonu serialu na podstawie komiksu „The Umbrella Academy”.

Twórcami powieści graficznej „The Umbrella Academy” są Gerard Way oraz rysownik Gabriel Bá. Przedstawia ona historię dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów. Gdy ginie ojciec, głowa rodziny, reszta postanawia rozwiązać zagadkę jego śmierci. Jednak trudne charaktery, jak i wyraziste osobowości poszczególnych członków rozbitej rodziny, nie ułatwiają tego zadania.

Sam Way nie kryje swojego optymistycznego podejścia do projektu:

Jestem zachwycony i niezwykle podekscytowany, że komiks mój i Gabriela znalazł swoje miejsce u Netflixa. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca, w którym nasza wizja mogłaby być zrealizowana. Już nie mogę doczekać się momentu, gdy widzowie zobaczą przeniesiony na ekran świat komiksu.

Cindy Holland z Netflixa podkreśliła, że „The Umbrella Academy” przyciągnę a uwagę i urzekła unikatowa oraz stylowa wizja superbohaterów. Zapewniła również, że ekranizacja zachowa podobny ton, jaki ma komiksowy oryginał: mroczny, ale niepozbawiony humoru, łączący elementy supernaturalne z rzeczywistością.

Showrunnerem serialu został Steve Blackman, który ma na swoim koncie prace przy serialowym „Fargo”. Premiera ekranizacji „The Umbrella Academy” jest planowana jest na przyszły rok.

umbrella acover