Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Netflix przygotuje serial w oparciu o twórczość Leigh Bardugo!

Kolejna powieść fantasy trafi na mały ekran! Amerykańska platforma zajmie się stworzeniem serialu opartego o trylogię „Shadow and Bone” i dylogię „Six of Crows”. Netflix dał zielone światło produkcji serialu pt. „Cień i kość”! Poznaliśmy też nazwiska twórców odpowiedzialnych za projekt.

Netflix ma zamiar nakręcić 8 odcinków serialu pt. „Shadow and Bone”. Powstanie on na podstawie uniwersum Grishy stworzonego przez Leigh Bardugo. Autorka opisała je w dwóch swoich seriach: w trylogii „Grisha” oraz duologii „Szóstce wron”. Za projekt odpowiedzialny jest Eric Heisserer – napisze scenariusz i będzie działał jako producent wykonawczy. Znany jest z produkcji takich jak „Bird Box” czy „Stranger Things”. Sama Leigh Bardugo zajmie stanowisko producenta wykonawczego.

Do grona producentów wykonawczych należą również: Pouya Shahbazian, Shawn Levy, Dan Levine, Dan Cohen oraz Josh Barry. Projekt powstaje przy współpracy z 21 Laps Entertainment.

Książki Bardugo przetłumaczono na 38 języków i sprzedały się w ponad 2,5 milionów kopii na całym świecie. W styczniu wychodzi jej najnowsza powieść osadzona w tym świecie – „King of Scars”.