Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Netflix wyprodukuje… anime!

Czyżby internetowa platforma zamierzała poszerzyć swoją działalność o cały nowy segment widzów? Na razie wiemy, że Netflix wyemituje pierwszą własną serię anime, stworzoną przy współpracy ze studiem, które stoi za „Ghost in the Shell”.

Dwunastoodcinkowa seria, zatytułowana „Perfect Bones”, będzie miała premierę równocześnie w 190 krajach. Produkcją zajmuje się japońskie studio Production I.G, znane z telewizyjnej adaptacji „Ghost in the Shell” i ostatniego hitu „Attack on Titan”. Serię wyreżyseruje Kazuto Nakazawa. Akcja ma rozgrywać się w przyszłości, w której naukowcy chcą, za sprawą eksperymentów na dzieciach, stworzyć nadludzkie istoty, jednak coś idzie niezgodnie z planem.

Reed Hastings, dyrektor generalny Netflixa, przyznał w ubiegłym roku, że zamierza inwestować w bardziej zróżnicowane formaty, w tym również anime.

W erze, kiedy Internet nie zna granic, jesteśmy dumni z tego, że możemy dostarczyć fanom na całym świecie wysokiej jakości, oryginalne anime, które trafi w tym samym czasie do widzów w Japonii, Francji, Meksyku, USA i dalej – podkreślił z kolei Erik Barmack, odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netflixa.

„Perfect Bones” nie będzie pierwszym anime, jakie można będzie zobaczyć na tej platformie, ale to pierwsza taka oryginalna produkcja spółki. Na razie nie jest znana data premiery.

Źródło: theverge.com