Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nickelodeon szykuje animowanego Star Treka!

Oficjalny portal uniwersum Star Trek poinformował, że rozpoczynają się prace nad animowaną serią, którą zajmują się Dan i Kevin Hageman (“Scary Stories To Tell in the Dark”).

Projekt niezatytułowanej jeszcze serii ma opierać się na animacji komputerowej. Głównymi bohaterami będzie grupa zbuntowanych nastolatków, która znajduje stary okręt Gwiezdnej Floty i postanawia go uruchomić, by wspólnie wyruszyć w poszukiwaniu własnej drogi i ocalenia galaktyki.

Serialem zajmą się producenci wykonawczy w składzie: Alex Kurtzman,Rod Roddenberry, Heather Kadin, Katie Krentz oraz Trevor Roth. Całość wyprodukuje należące do CBS studio Eye Animation Productions we współpracy z Secret Hideout i Roddenberry Entertainment.

Twórcy animacji wydali także specjalne oświadczenie, w którym zdradzili swoją ekscytację projektem:

“Star Trek”, Nickelodeon i animacje to w ostatnim czasie bardzo ambitne przedsięwzięcia. Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą pracy nad tą serią!

Alex Kurtzman, producent wykonawczy serii oraz współtwórca m.in. “Star Trek Discovery” dodał:

Misją “Star Treka” jest inspirowanie pokoleń marzycieli, by wspólnie budowali lepszą przyszłość. Kevin i Dan [Hageman] przygotowali historię, która składa hołd duchowi odkrywcy w sposób, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Ekipa z Nickelodeon z kolei to grupa z ogromnym entuzjazmem, która pragnie pokazać uniwersum “Star Treka” młodym widzom z całego świata.