Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Niepokojąca sprawa Hawkins w programie Nie może być

Netflix stawia na oryginalną strategię marketingową, sięgając w promocji trzeciego „Stranger Things” po Macieja Trojanowskiego i prowadzony przez niego program „Nie do wiary”, poświęcony zjawiskom paranormalnym.

W odsłonie netfliksowej „Nie może być” omawiana jest sprawa tajemniczego zniknięcia chłopca w Hawkins w 1983 roku oraz owładnięcia go przez Łupieżcę Umysłów.

W Hawkins nastało lato, szkoła się skończyła, a w mieście otworzono nowe centrum handlowe, no i przede wszystkim ekipa z Hawkins zaczęła dorastać. Rodzą się między nimi więzi większe niż przyjacielskie i muszą nauczyć się radzić z emocjami, powoli wchodząc w dorosłość. Ale nie mogą zbyt długo zwlekać, ponieważ pojawiło się kolejne niebezpieczeństwo. Do miasta przybywają starzy wrogowie, zaś nowi atakują w najmniej spodziewanym momencie. Jedenastka z przyjaciółmi uświadamiają sobie, że zło nigdy się nie kończy, ono ewoluuje i przybiera nową postać. Jedynym rozwiązaniem jest wspólne działanie, tylko tak można przetrwać i pamiętać, że siła przyjaźni jest silniejsza od strachu.

Sezon będzie składał się z ośmiu epizodów, za które wciąż odpowiadają bracia Duffer, wspomagani na ławce producentów wykonawczych przez Shawna Levy’ego, Dana Cohena i Iana Patersona. Palce w produkcji maczało także 21 Laps & Monkey Massacre Productions.

Gwiazdami serialu są Millie Bobby Brown (Jedenastka), Noah Schnapp (Will), Charlie Heaton (Jonathan), Finn Wolfhard (Mike), Natalia Dyer (Nancy), Winona Ryder (Joyce Byers) i Joe Keery (Steve).

Premiera sezonu będzie miała miejsce 4 lipca.


Źródło: Netflix Polska/YouTube