Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nocny Król mógł wyglądać inaczej?

Wygląd Nocnego Króla w serialu „Gra o tron” zapewne niektórych rozczarował, choć na tle pozostałych Białych Wędrowców i tak się wyróżniał. Okazuje się, że mógł mieć inny wizerunek.

W serwisie Variety Fair udostępniono ilustrację z albumu „The Art of Game of Thrones”, gdzie znalazły się grafiki koncepcyjne. Na bazie zaprezentowanych stron można dojść do wniosku, że twórcy zrezygnowali z takiego wizerunku, ponieważ był zbyt kosztowny i trudny w charakteryzacja albo wymagał o wiele większego wkładu CGI w postać. Oczywiście, pewnie istniało też kilka innych powodów, dlaczego wybrano aktualny wygląd Nocnego Króla – być może nawet nie rozpatrywano poniższej prezencji.

Nocny Król

Póki co nie wiadomo, czy Nocny Król ma pierwowzór w niewydanych jeszcze książkach George’a R.R. Martina („Wichry zimy”, „Sen o wiośnie”). Postać o podobnym imieniu i charakterystyce na razie funkcjonuje w „Pieśni Lodu i Ognia” jako legenda – to osoba, która przez pewne wydarzenia stała się przywódcą Nocnych Wędrowców, wcześniej zaś służył jako 13. Lord Dowódca Nocnej Straży (co ciekawe, Jon Snow był 998. Lordem Dowódcą Nocnej Straży).

Serial zakończył się tego roku i zamyka się w ośmiu sezonów, z których ostatni składa się z sześciu epizodów. Oprócz siódmego, który miał siedem odcinków, wszystkie pozostałe miał po dziesięć. Ponadto wiadomo, że w produkcji znajduje się spin-off serii “House of the Dragon”.

Nocny Król


Źródło: vanityfair.com