Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowe epizody Black Mirror pojawią się pod koniec roku

Netflix zapowiedział, że pod koniec tego roku ukaże się trzeci sezon “Black Mirror”. Seria Charlie’go Brookera cieszy się dużą popularnością i pokazuje, jak zaawansowana technologia może współistnieć z naturą ludzką i jak bardzo jest to destrukcyjne.

„Black Mirror” oryginalnie zadebiutował w 2011 roku. W 2014 został dodany do katalogu Netflixa, a dodatkowo w zeszłym roku ten zamówił 12 kolejnych odcinków. Pierwsze 6 odcinków ma pojawić się już 21 Października, a kolejna połowa w przyszłym roku.

Każdy odcinek “Black Mirror” to zupełnie nowa obsada, ekipa i reżyserzy – opowiada także unikalną historię. Motywem przewodnim pozostaje jednak starcie wysoko rozwiniętej technologii z naturą ludzką. Mamy tu do czynienia z czymś nieco odmiennym od np. “Matrixa”, ponieważ serial wwierca się w socjologiczne aspekty sytuacji i prezentuje wiele gadżetów.

Reżyserować będą Joe Wright (Atonement), Dan Trachtenberg (10 Cloverfield Lane), Jakob Verbruggen (The Fall), Owen Harris (Kill Your Friends), i James Hawes (Penny Dreadful).

W obsadzie znaleźli się Gugu Mbatha-Raw (Beyond the Lights), Mackenzie Davis (The Martian), Bryce Dallas Howard (Pete’s Dragon), Alive Eve (Star Trek Into Darkness), Malachi Kirby (Roots), Madeline Brewer (Orange Is the New Black), James Norton (Happy Valley), Alex Lawther (The Imitation Game), Kelly Macdonald (Boardwalk Empire) oraz Jerome Flynn (Game of Thrones).