Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowe nazwiska w obsadzie The Outsider

Powiększa się obsada adaptacji powieści Stephena Kinga „The Outsider”, nad którą pracuje HBO. Do Bena Mendelsohna dołączyli kolejni aktorzy.

Dziś dowiedzieliśmy się, że u boku Mendelsohna w serialu pojawią się również Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Cynthia Erivo, Bill Camp, Marc Menchaca, Mare Winningham, Paddy Considine oraz Jeremy Bobb.

Julianne Nicholson

Yul Vazquez

Cynthia Erivo

Bill Camp

Marc Menchaca

Dwa pierwsze odcinki serialu wyreżyseruje Jason Bateman („Ozark”), a niewykluczone, że być może zobaczymy go po obu stronach kamery. Scenariusz projektu napisze Richard Price.

Oficjalny opis powieści, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w czerwcu 2018 roku:

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.
W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.
Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem, ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje – tak jak szokować potrafi tylko Stephen King.