Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowe szczegóły na temat serialu Preacher

 

Twórcy „Kaznodziei” będą puszczać oko do fanów komiksu, ale chcą, by serial przypadł go gustu nie tylko im.

O telewizyjnej adaptacji komiksu Gartha Enisa, która swoją premierę będzie mieć już w tym roku, mówili na spotkaniu z dziennikarzami i krytykami odpowiedzialni za produkcję z ramienia AMC: Seth Rogen, Evan Goldberg i Sam Catlin. Rozbieżności między serialem a komiksową historią będzie widać już w samym pilocie. Twórcy zaznaczają jednak, że chcą stworzyć coś, co przypadnie do gustu zarówno fanom komiksu, jak i widzom nie znającym go wcześniej.

Rozmawialiśmy o tym z Garthem i on sam bardzo nas zachęcał do wprowadzenia wielu małych zmian, które pozwolą zrobić z tego dobry serial. Chcemy, żeby fani dostali wszystko to, co kochają w komiksie, a do tego zaskoczenia i zwroty akcji – mówi Evan Goldberg.

Showrunner Sam Catlin zapowiada, że w serialu znajdą się „easter eggs” z komiksowych zeszytów, których nie zauważą widzowie nie znający wcześniej „Kaznodziei”.

To właściwie najzabawniejsza część pisania serialu – mówi – To tak, jakby oglądać odcinek „Simpsonów”, który trafia zarówno do dorosłych, jak i do ośmiolatków. Są tu wszystkie rodzaje „Easter eggs”. Jesteśmy świadomi tego, czego odbiorcy oczekują. Cała zabawa polega na tym, żeby prowadzić dialog z fanami komiksu w taki sposób, żeby ludzie, którzy dopiero pierwszy raz oglądają tę historię, nie byli zagubieni. – podkreśla Catlin.

Jedną z komiksowych postaci, które zobaczymy w serialu AMC będzie Arseface, chłopak z twarzą zniekształconą po postrzale. W tej roli wystąpi Ian Coletti, a wygląd nadają mu efekty specjalne. Goldberg zaznacza, że ważne było to, aby postać nie wyglądała głupio, wyjęta z kreskówki, a także, żeby aktor mógł okazywać emocje.

W Internecie pojawiły się jakieś testy, w których ktoś zrobił to tak, by wyglądało zupełne jak w komiksie. Kiedy to zobaczyłem, wiedziałem, że nie możemy postąpić dokładnie tak samo jak w pierwowzorze, musimy sprawić, by jego wygląd był bardziej znośny. Chcieliśmy, żeby postać wzbudzała współczucie – dodaje Seth Rogen.

Twórcy serialu nie stronią też od przewrotnego poczucia humoru.

W dziele Gartha jest dużo przemocy i dramatyzmu, zawsze jest jednak miejsce na trochę komedii. To możliwość, którą od niego dostaliśmy. Jest przemoc, bywa melodramatycznie, ale chcemy spróbować sprawić też, by ludzie się śmiali. Bohaterowie będą robić straszne rzeczy w jednym odcinku, by potem zrobić coś bardzo głupiego. – dodaje Catlin.

„The Preacher” na początek będzie mieć dziesięć odcinków. Twórcy mają nadzieję, że będzie kontynuowany przez kolejne lata.

W tytułowej roli Jesse’a Custera wystąpi Dominic Cooper. Na ekranie obok niego pojawią się także m. in.: Ruth Negga, Joe Gilgun, W. Earl Brown, Tom Brooke.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny zwiastun serialu.