Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowe szczegóły na temat serii Jack Ryan

Podczas TCA, a dokładniej podczas panelu FX, pojawili się Carlton Cuse oraz Chuck Hogan, znani z pracy nad serialem „The Strain”. Cuse został zapytany o przyszłość serialu „Jack Ryan”, gdzie w roli analityka CIA miał się ukazać John Krasinski. Cuse wyznał, że serial rozpocznie się prostą adaptacją „Clear and Present Danger”.

Aktor zdradził:

Zaczęliśmy prace nad adaptacją „Clear and Present Danger” i zdecydowaliśmy, że jest to trochę przestarzałe. To naprawdę doprowadziło do takiego objawienia, że rzeczą, która definiuje Toma Clancy’ego są thrillery dużo bardziej geopolityczne, związane z konkretnym momentem. Oni naprawdę wykorzystują to, co się dzieje na świecie, więc tworzymy historię w stylu ISIS/ISIL. To jest bardzo powiązane z tym, co obecnie się dzieje na świecie. – mówi Cuse.

„Clear and Present Danger” było już filmem, w którym zagrał Harrison Ford, ale pojawił się on już dawno temu, bo w 1994 roku. W zeszłym roku film „Jack Ryan: Shadow Recruit” z Chrisem Pinem w roli głównej nie sprawdził się za dobrze. Czyżby książki Clancy’ego były takie trudne do adaptacji?

Mimo że Amazon jeszcze oficjalnie nie zamówił serialu o Jacku Ryanie, to już same powieści Clancy’ego wskazują na to, że może to być dosyć długoterminowy kontrakt.

Myślę, że wielką szansą na zaistnienie Jacka Ryana jest to, że książki Clancy’ego są ogromnymi eposami. Mają po 600, 700, 800 stron. To praktycznie niemożliwe, aby wziąć taką książkę i skrócić ją do dwugodzinnego filmu, ale dziesięciogodzinny serial na Amazonie sprawia, że można opowiedzieć historię będącą jak złożona mozaika i dodać do tego kolor, głębię i taki poziom, jaki robi się w wersjach kinowych. – kontynuuje Cuse.