Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowe szczegóły o The Mandalorian


Uwaga, możliwe spoilery! Serwis Making Star Wars utrzymuje, że poznał jeden z głównych motywów napędzających fabułę 1. sezonu „The Mandalorian”.

Informacje dotyczą jednego z głównych bohaterów serialu. Pewien Mandalorianin podczas misji ma odmówić zamordowania małego dziecka i postanawia je chronić. Później ocalone dziecko ma okazać się władcą planety Mandalor. Niestety, żaden z twórców serialu nie potwierdza tych doniesień.

Głównym bohaterem “The Mandalorian” będzie mandaloriański rewolwerowiec, który pochodzi z tej samej planety co Boba Fett. Porusza się i działa na obrzeżach galaktyki, z dala od wzroku stróżów prawa Nowej Republiki. Podobno ma być to bohater w stylu łowcy nagród pokroju Jango czy Boba Fetta. Akcja serii osadzona będzie po wydarzeniach przedstawionych w “Powrocie Jedi”.

Lucas Film potwierdził, że oprócz Taiki Waititiego i Dave’a Filloniego za kamerą serii staną Bryce Dallas Howard („Jurassic World”), Deborah Chow („Zagubieni w kosmosie”, „Iron Fist”, „Jessica Jones”), Rick Famuyiwa („Dope”). Całość nadzorował będzie natomiast Jon Favreau – filmowiec pełni rolę scenarzysty i producenta wykonawczego serialu. Obsada serialu prezentuje się następująco: Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers i Nick Nolte.

Budżet 1. sezonu „The Mandalorian” wyniesie 100 milionów dolarów, co daje 10 mln na każdy odcinek. Projekt powstaje z przeznaczeniem na platformę streamingową Disney+, która rusza w 2019 roku.