Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowe twarze w obsadzie Amerykańskich bogów

Kolejni aktorzy dołączają do obsady „Amerykańskich bogów”! Tym razem wybór padł na Crispina Glovera („Powrót do Przyszłości”) oraz Jonathana Tuckera („Parenthood”). Dostali oni do odegrania kluczowe role w serialu. Glover zagra Mr. World, lidera Nowych Bogów, a Tucker wcieli się w rolę Low Key Lyesmith, który jest ogromnym indywidualistą.

W obsadzie miejsca mają już osobistości takie jak Emily Browning w roli Laury Moon, Sean Harris jako Mad Sweeney, Yetide Badaki jako Bilquis oraz Bruce Langley jako Technical Boy. Zdjęcia na planie serialu mają się rozpocząć już w przyszłym tygodniu.

Bryan Fuller i Michael Green napisali scenariusz, a odcinek pilotażowy i kilka kolejnych wyreżyseruje David Slade. Producentami wykonawczymi są Craig Cegielski, Stefanie Berk, Fuller, Green, Slade oraz sam Neil Gaiman.

Historia skupia się na wonie pomiędzy starymi i nowymi bogami. Tradycyjni bogowie znani z Biblii i mitologii tracą swoich wyznawców na całym świecie na rzecz nowego panteonu, do którego zaliczają się pieniądze, media, technologia, narkotyki i sława.