Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowe twarze w obsadzie Watchmen od HBO

 

W sieci pojawiły się oficjalne informacje na temat obsady serialu „Watchmen”, którego produkcję zleciła stacja HBO. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że ukończono już zdjęcia do pilotowego odcinka serii!

Tymi wieściami podzielił się ze światem Damon Lindelof („Lost”, „Pozostawieni”), showrunner serialu, który zamieścił wpis na swoim Instagramie informujący o końcu zdjęć do pilota.

Kultowy komiks Alana Moore’a i Dave’a Gibbsona doczekał się już kinowej adaptacji w wykonaniu Snydera i stacja liczy, że jej sukces uda się powtórzyć. Odcinek pilotowy serialu wyreżyseruje Nicole Kassell („Pozostawieni”, „W garniturach”, „Westworld”), a Damon Lindelof („Pozostawieni”) jest showrunnerem całości. Kassell oprócz reżyserii pilotowego odcinka będzie pełniła wspólnie z Lindelofem funkcję producentki wykonawczej. Casey Bloys, szef HBO, zapowiedział, że czytał już scenariusz i jest bardzo podekscytowany perspektywą rozpoczęcia pracy nad serią. Zdjęcia do „Watchmen” mają ruszyć jeszcze w tym roku.

W obsadzie pojawią się: Tim Blake Nelson („Monstrum”), Adelaide Clemens („Wielki Gatsby”), Don Johnson („Django”), Louis Gossett Jr. („Aminata – siła miłości”), Andrew Howard („CHiPs: Motopatrol”) oraz Regina King („Pozostawieni”). Teraz dowiedzieliśmy się, że dołączyli do nich Tom Mison („Jeździec bez głowy”), Frances Fisher („Intruz”), Jacob Ming-Trent („Biała sława”) oraz… Jeremy Irons („Liga Sprawiedliwości”)!

WatchmenMison Fisher Trent