Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowe uściślenie o serialowym Sandmanie

Neil Gaiman za pomocą Reddita nadmienił na czym będzie wzorowana seria „Sandman” szykowana przez Netflix.

Brytyjski pisarz – zaangażowany w produkcję – ujawnił, że przygotowywany serial nie będzie odbiegał zbyt daleko od materiału źródłowego, a trzon opowieści skoncentruje się na większości treści, przestawionych na kartach komiksów. Główna seria obejmuje dziesięć tomów, ale Gaiman stworzył liczne spin-offy i prequele, zaś obecnie wydawany jest cykl innych autorów, piszących na bazie pomysłu Gaimana.

„Sandman” Gaimana opowiada o Morfeuszu, Władcy Snów, przetrzymywanym przez siedemdziesiąt lat w niewoli, z której wreszcie ucieka i zamierza odbudować swe królestwo, nie unikając nowoczesnych rozwiązań. Oprócz tytułowego bohatera na kartach komiksu przewija się także jego wesołe rodzeństwo: Los, Śmierć, Delirium, Zniszczenie, Rozpacz i Pożądanie.

Początkowo Sandmana chciano przenieść na wielki ekran, wskazano nawet reżysera, który miał podjąć się tego zadania – Josepha Gordon-Levitta. Scenarzystą ogłoszono wówczas Erica Heissera, ale oznajmił po pewnym czasie, że nie wie, jak można tę historię przetłumaczyć na film.


Źródło: comicbookmovie.com