Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowe wieści o telewizyjnej części uniwersum X-Men

 

Uniwersum X-Menów rozszerza się w zastraszającym tempie. W tym roku rozpoczęło się to od „Deadpoola”, a już niebawem pojawią się kolejne kinowe produkcje: „Wolverine”, „Gambit” czy „New Mutants”. Czy jest jednak szansa, że uniwersum rozszerzy się również na małym ekranie? Zgodnie z tym co mówi Bryan Singer, nadchodzący serial FX opiera się na komiksach o X-Menach, więc jest dokładnie częścią tego uniwersum.

W „Legionie” pojawia się David Haller (Dan Stevens), który jest synem Charlesa Xaviera. David jest schizofrenikiem, który większość swojego życia spędził w szpitalach psychiatrycznych. Singer jest producentem wykonawczym, wraz z Lauren Shuler Donner i Simonem Kinbergiem. Serial tworzy Noah Hawley.

To nie jest kontynuacja tych filmów w takim sensie, że obecne filmy o X-Menach mają miejsce w uniwersum, gdzie każdy na naszej planecie jest świadomy istnienia mutantów. „Legion” rozgrywa się w równoległym wszechświecie, gdzie tylko rząd wie o istnieniu mutantów, a społeczeństwo nie. – mówi John Landgraf z FX.

Singer przyznaje, że serial nie był projektowany jako część uniwersum X-Menów, ale (…) kiedy to obejrzycie, nie będziecie musieli go podporządkowywać w istniejących kategoriach. Może istnieć na własną rękę i będzie się odnosić do przyszłych filmów o X-Menach.