Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowi bohaterowie zawitają na plan Wiedźmina

Niedawno wznowiono prace na planie 2. sezonu „Wiedźmina”. Oprócz dotychczasowych bohaterów w nadchodzącym sezonie zobaczymy też nowe postaci, zarówno te znane z kart książek, jak i zupełnie oryginalne, stworzone na potrzeby serialu.

Do obsady 2. sezonu „Wiedźmina” dołączył kornwalijski aktor Edward Rowe („Bait”), który sportretuje postać Króla Henselta I, władcy Kaedwen. To największe z północnych królestw, właśnie tam mieści się odosobniona wiedźmińska forteca Kaer Morhen. Rowe pojawi się w co najmniej jednym odcinku wyreżyserowanym przez Eda Bazalgette’a.

Edward Rowe

W obsadzie 2. sezonu pojawią się również Ed Birch („Sherlock”, „The Alienist”) oraz Julie Barclay („Broadchurch”, „Coronation Street”). Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo w jakich rolach ich zobaczymy.

Ed Birch, Julie Barclay

Wraz Henseltem i Meve (w tej roli Rebecca Hanssen) możemy oczekiwać, że w serialu pojawią się też inni północni monarchowie, zwłaszcza królowie Vizimir z Redanii i Demawend z Aedirn. Będziemy śledzić na bieżąco doniesienia z planu netflixowego „Wiedźmina” i poinformujemy Was, gdy pojawią się nowe wieści.