Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowy członek panteonu w serialowej wersji Amerykańskich bogów

 

Dzięki Entertainment Weekly możemy zobaczyć kolejne zdjęcie z serialu „American Gods”, na podstawie powieści Neila Gaimana pod tym samym tytułem. Okazuje się, że twórcy show zdecydowali się wprowadzić nowego boga, który nie był obecny w pierwowzorze.

Serial „Amerykańscy bogowie” powstaje na zlecenie stacji kablowej STARZ. Twórcami serialu są Bryan Fuller i Michael Green. Ponad to, sam Neil Gaiman specjalnie na potrzeby produkcji napisał scenariusze do kilku odcinków. Pierwszy sezon ma składać się z 10 epizodów.

W obsadzie zobaczymy Ricky`ego Whittla jako Cienia, Ian McShane jako Mr. Wednesdaya, Emily Browning w roli Laury Moon, Sean Harris pojawi się jako Mad Sweeney, Yetide Badaki jako Bilquis oraz Bruce Langley jako Technical Boy, Jonathan Tucker jako Low-Key Lyesmith, Crispin Glover jako Mr. World, Cloris Leachman jako Zorya Vechernyaya, Peter Stormare jako Czernobog, Chris Obi jako Anubis, Mousa Kraish jako Jinn, Gillian Anderson jako Media, a także, Orlando Jones (Pan Nancy) i Demore Barnes (Pan Ibis). Nowym nabytkiem serialu został komediowy aktor Dane Cook, który zagra Robbiego, najlepszego przyjaciela Shadow Moona (Ricky Whittle).

Historia skupia się na wojnie pomiędzy starymi i nowymi bogami. Tradycyjni bogowie znani z Biblii i mitologii tracą swoich wyznawców na całym świecie na rzecz nowego panteonu, do którego zaliczają się pieniądze, media, technologia, narkotyki i sława.

„Nowym” bogiem, wprowadzonym przez twórców serialu, będzie Wulkan – jedno ze starych bóstw. W tej roli pojawi się Corbin Bernsen. Postać Wulkanu stworzył na potrzeby serialu sam Neil Gaiman.

american gods

Dla przypomnienia prezentujemy poniżej oficjalny zwiastun „Amerykańskich bogów”: