Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowy papież – druga zapowiedź

Stacja HBO wypuściła drugą zapowiedź serialu „Nowy papież” (The New Pope). Seria to kontynuacja oryginalnego, kontrowersyjnego „Młodego papieża”.

Poprzednia seria koncentrowała się na historii Lenny’ego Belardo (Jude Law), pierwszą głowę Kościoła Katolickiego pochodzenia północnoamerykańskiego, w dodatku niezwykle młodego jak na to stanowisko. Wybór budził kontrowersje, choć prawdziwe wątpliwości rozpoczęły się w momencie ogłoszenia, że papież zamierza mocno zreformować strukturę kleru. Belardo vide Piusa XIII posiadał też kilka wyraźnych skaz i nie krył swych nałogów, co drastycznie konfrontowało się z dotychczasową wizją ojca świętego.

W kolejnym sezonie na tron w Watykanie wstępuje postać grana przez Johna Malkovicha, przyjmująca imię Jana Pawła III. W swej roli ma powrócić również Jude Law. Na razie nie zdradzono większych szczegółów dotyczących fabuły sezonu.

Scenariusz został opracowany przez Paolo Sorrentino, Umberto Contarello i Stefano Bises. Gościnnie na ekranie mają pojawić się Sharon Stone i Marilyn Manson.

„Nowy papież” będzie miał premierę w styczniu 2020 roku.

Nowy papież


Źródło: HBO/YouTube