Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowy projekt serialu ze świata X-Menów

Telewizja Fox zamówiła nowy serial o komiksowych mutantach z grupy X-Men. Jak będzie przedstawiać się fabuła tego projektu?

Serial zamówiony przez Fox ma skupić się na pewnej rodzinie, która odkrywa, że ich dzieci posiadają pewne niesamowite zdolności. Z biegiem czasu wychodzi na jaw, że dzieci są mutantami. Rodzice pragną chronić swoje pociechy przed rządem, porzucają dotychczasowe życie i uciekają przed władzami do podziemia. Trafiają tam na ludzi, którzy zmagają się z podobnymi problemami.

Serialem ma zająć się Matt Nix, który pracował nad takimi produkcjami jak „Tożsamość szpiega”, „The Good Guys” czy „Complications”. Producentami projektu są Simon Kinberg, Bryan Singer oraz Lauren Shuler Donner. Czy możemy się spodziewać, że serial będzie powiązany z kinowym uniwersum X-Men? Jak na razie nie podano w tej sprawie żadnych informacji.

Wcześniej stacja Fox zamówiła inny serial z tego uniwersum – „Hellfire”, jednak wiele wskazuje, że porzucono ten projekt. Innym serialem ze świata mutantów, który powstaje dla stacji FX, jest „Legion”.