Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowy Samuraj Jack o wiele bardziej mroczny

Pamiętacie tę kreskówkę? Jej twórca zaprezentował grafiki z planowanych nowych odcinków. To zdecydowanie inny klimat niż Samurai Jack, jakiego znamy.

Dawno temu dzielny samuraj został wysłany w przyszłość przez złego Aku. Oglądaliśmy wojownika wędrującego w postapokaliptycznym krajobrazie, chcącego przywrócić nadzieję i wrócić do swoich czasów, gdzie zdoła powstrzymać terror Aku jeszcze zanim się rozpocznie. Zakończony w 2004 roku serial animowany liczył cztery sezony i 52 odcinki. Uwielbienie fanów nie gaśnie mimo upływu lat, a twórca serii – Genndy Tartakovsky, już przed rokiem zapowiedział, że zamierza przywrócić ją do życia. Niedawno, podczas francuskiego Annecy Festival D’Animation, podzielił się wieściami i zaprezentował grafiki z powstających 10 odcinków kontynuacji.

Jack tym razem wygląda twardo i gniewnie – takim go dotąd nie widzieliśmy. Jak powiedział Tartakovsky, nowa seria będzie rozgrywać się kolejne 50 lat w przyszłości i opowiadać o tym, co działo się z Jackiem przez dekady panowania Akku. To będzie bardziej mroczna historia, raczej dla dorosłych widzów Adult Swim niż odbiorców Cartoon Network. Wciąż jednak pozostanie w niej nieco humoru, który przypadł do gustu oglądającym oryginalne odcinki.

Tartakovsky zasugerował też, że produkcja ruszy w niebawem, a te 10 nowych odcinków będzie bardziej jak pięciogodzinny film niż osobne, zamknięte opowieści (jak to było w oryginale). Co więcej, stacja Adult Swim umieściła na swojej stronie nową grafikę przedstawiającą Aku i krótkie wideo pokazujące storyboard z narracją samego Tartakovsky’ego.

First promo art from Genndy Tartakovsky’s new „Samurai Jack” debuted at #annecyfestival

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika #cartoonbrew (@cartoonbrew)

Źródło: nerdist.com