Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowy serial Castle Rock wyprodukowany przez Stephena Kinga i J.J. Abramsa autorstwa Sama Shaw oraz Dustina Thomasona będzie miał premierę w HBO GO 2 sierpnia

 

Nowy, mroczny serial Castle Rock,którego producentami wykonawczymi są Stephen King i J.J. Abrams,będzie miał premierę w HBO GO już 2 sierpnia. Tego dnia do serwisu dodane zostaną od razu pierwsze cztery odcinki produkcji.

Nowy serial Castle Rock zabierze widzów w podróż do mrożącego krew w żyłach świata stworzonego przez autora bestsellerów Stephena Kinga. W produkcji pojawią się znane z jego twórczości motywy i bohaterowie. Akcja tej epickiej sagi mroku i światła rozgrywa się na terenie kilku kilometrów kwadratowych w lasach stanu Maine.

Fikcyjne miasteczko Castle Rock w stanie Maine często pojawia się w powieściach Stephena Kinga. To właśnie tam toczy się akcja powieści Cujo, To i Sklepik z marzeniami. W opowiadaniach Ciało, Rita i Skazani na Shawshank znajdujemy liczne odniesienia do tego tytułowegomiasteczka albo ich akcja w nim się zawiązuje. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego serial Castle Rock jestthrillerem, który w oryginalny sposób łączy znane tematy i motywy z powieści Kinga oraz wątki pojawiające się w najbardziej kultowychi popularnych powieściach tego pisarza.Serial wyprodukowała należąca do J.J. Abramsa spółka Bad Robot Productions dla wytwórni Warner Bros. Television.

W rolach głównych występują André Holland (Moonlight, Selma, 42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy), Melanie Lynskey (Bliskość, W chmurach), Bill Skarsgård (To, AtomicBlonde), Jane Levy (Podmiejski czyściec, Shameless – Niepokorni) i SissySpacek (Carrie, Córka górnika). Gościnnie do obsady dołączył także Scott Glenn (Pozostawieni).

Pomysłodawcami projektu są Sam Shaw i Dustin Thomason, którzy wspólnie z J.J. Abramsem, Stephenem Kingiem, Benem Stephensonem, Markiem Laffertym i Liz Glotzer pełnią obowiązki producentów wykonawczych.

Premiera serialu Castle Rock odbędzie się w HBO GO już 2 sierpnia. Tego dnia do serwisu dodane zostaną cztery pierwsze odcinki produkcji, kolejne pojawiać się będą co czwartek. Serial składać się będzie z dziesięciu odcinków.

Castle Rock 2

 

Castle Rock 3

 

Castle Rock 4

 

Castle Rock 6

 

Castle Rock 8

 

Castle Rock 9

 

Castle Rock 10

 

Castle Rock plakat polska premiera 1000

 

Źródło: INFORMACJA PRASOWA
* * *

HBO (HOME BOX OFFICE) to płatna telewizja, która powstała w 1972 roku w Stanach Zjednoczonych jako część koncernu Time Warner Entertainment Company LP. HBO w Polsce jest częścią HBO Europe (HBO EU). W Polsce HBO rozpoczęło swoją działalność 17 września 1996 roku. W Polsce HBO oferuje pakiet kodowanych kanałów filmowych: HBO, HBO2 i HBO3, a także Cinemax i Cinemax2, oraz serwisy HBO OD i HBO GO. Kanały są dostępne w większości sieci kablowych, IPTV, na dwóch platformach cyfrowych: Cyfrowy Polsat i NC+, oraz przed operatorów GSM: Plus i Play, a HBO GO również przez stronę internetową hbogo.pl. HBO GO to internetowy serwis wideo na żądanie, który gwarantuje dostęp do biblioteki około 800 filmów i ponad 200 seriali. Oferta programowa kanałów i serwisów obejmuje najnowsze hollywoodzkie produkcje filmowe, kultowe seriale, kontrowersyjne dokumenty, programy rozrywkowe własnej produkcji oraz koncerty. Programy dostępne są w polskiej wersji językowej z możliwością wybrania lektora, napisów lub wersji oryginalnej. Więcej na www.hbo.pl