Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowy superbohater DC zawita na antenę The CW

„Black Lightning” ma szansę zostać nowym i już piątym serialem o superbohaterach na stacji CW. Jefferson Pierce, znany jako Black Lightning nie jest jednak mężczyzną w sile wieku. To dyrektor liceum, który lata walki z przestępczością ma już za sobą. Jego priorytetem jest obecnie rodzina: żona i dwie córki. Gdybyście chcieli dowiedzieć się o tej rodzinie nieco więcej to proszę bardzo, oto ich przedstawienie!

Jefferson Pierce – mężczyzna, Afroamerykanin, zbliżający się do 50-tki. Przystojny, dobrze zbudowany. 3-krotny zdobywca złotego medalu w dziesięcioboju, który obecnie jest dyrektorem liceum w South Central w Los Angeles. Dla uczniów jest wzorowym ojcem, dla lokalnej społeczności superbohaterem. Jefferson jest czarujący, charyzmatyczny, mądry, ciepły i pełen humoru. Uwielbia swoje córki i jest nadal głęboko zakochany w swojej byłej żonie, Lynn. Ma też ogromną pasję względem sprawiedliwości oraz szybki temperament, który uczył się kontrolować latami.

Jennifer – kobieta, Afroamerykanka, szesnastoletnia. Młodsza córka Jeffersona. To szkolna atletka, piękna, zgrabna, z atletyczną budową ciała. Jest nazywana feministką rodziny Pierce. Niezależna i szczera do bólu.

Anissa – kobieta, Afroamerykanka, lat 22. Starsza córka Jeffersona. Piękna, bystra i inteligentna, intensywna i pełna pasji. Żywi wielki szacunek do ojca. Równoważy wymagania szkoły medycznej z obowiązkami nauczyciela w szkole Jeffersona.

Lynn – kobieta, Afroamerykanka, zbliżająca się do 50-tki. Wzbudzająca zaufanie i inteligentna. Piękna, ale nie należy jej lekceważyć. Może być bardzo emocjonalna, ale ma też złośliwą stronę swojej osobowości.

Głęboki wątek rodzinny był również obecny w innych serialach o superbohaterach, chociażby w takich jak „The Flash”, „Arrow” czy „Supergirl”. Projekt „Black Lightning” będzie powstawał przy współpracy Warner Bros. TV, Berlanti Productions oraz Akil Productions. Małżeństwo Akil napisało scenariusz i są producentami wykonawczymi, podobnie jak Greg Berlanti oraz Sarah Schechter.