Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowy wspaniały świat zagości na małym ekranie

Serial na podstawie klasyki literatury SF, „Nowego wspaniałego wiata” Aldousa Huxleya, zamówiła stacja USA Network.

Stanowisko showrunnera oraz scenarzysty odcinka pilotowego zajął Ben Harris, a produkcją zajmą się Brian Taylor i Grant Morrison.

„Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Muza, a oficjalny opis powieści prezentujemy poniżej:

„Nowy wspaniały świat” to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą.

W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej Ery Forda) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu – po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?