Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Nowy wspaniały świat – zobaczcie zwiastun serialu!

Nowa platforma streamingowa o nazwie Peacock szykuje się do debiutu. Jej pierwszym oryginalnym serialem będzie produkcja powstała na podstawie klasycznej powieści SF autorstwa Aldousa Huxleya. Zobaczcie zwiastun “Brave New World”.


Oficjalny opis powieści “Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya:

„Nowy wspaniały świat” to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą.
W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej Ery Forda) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu – po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?

W obsadzie serialowej adaptacji powieści pojawią się m.in. w rolach głównych Alden Ehrenreich i Jessica Brown Findlay. Obok nich na ekranie pojawią się Demi Moore, Hannah John-Kamen, Harry Lloyd, Kylie Bunbury oraz Joseph Morgan.

Premiera serialu “Brave New World” wraz ze startem platformy Peacock – 15 lipca 2020 r.