Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Od Kingpina do Luthora? D’Onofrio zainteresowany zmianą uniwersum

Vincent D’Onofrio, aktor znany z marvelowskiego serialu „Daredevil”, chciałby zagrać Lexa Luthora w przyszłych projektach DC! Póki co jest najlepiej znany z roli bossa kryminalnego zwanego Wilson Fisk, aka Kingpin. Był on głównym antagonistą w pierwszym i trzecim sezonie serialu.

Jednakże to nie jego jedyna rola, bo D’Onofrio zajmuje się grą aktorską od lat 80-tych, a karierę rozpoczynał w komedii „The First Turn-On!”. Potem pojawiał się w dużych projektach takich jak „Full Metal Jacket”, „Ed Wood” czy „Men in Black”. Zagrał nawet w „Jurassic World” jako Hoskins, ale nie skończyło się to dla niego zbyt dobrze – jego bohatera zjadł velociraptor.

 

Informacja o Lex Luthorze pojawiła się na Twitterze, gdy aktor odpowiadał na jedno z pytań fanów. Zapytano go, czy jest jakiś inny bohater, którego chciałby zagrać w serialu „Daredevil”. Odpowiedział następująco:

 

Nie. Ale wskoczyłbym do świata DC i zagrał Lexa.

 

Jednak mimo jego szczerych chęci raczej się nie zapowiada na to, żeby obecny aktor DCEU – Jesse Eisenberg – zrezygnował z roli Lexa Luthora.