Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Odwiedźcie Castle Rock od Hulu

Platforma zaprezentowała na Comic-Conie w Nowym Jorku kolejny zwiastun „Castle Rock”, który powstał w oparciu o twórczość Stephena Kinga. Nad serialem pracowali tacy twórcy jak Sam Shaw, Dustin Thomason czy J.J. Abrams. Zobaczcie najnowszy zwiastun poniżej!

 

Castle Rock jest fikcyjnym miasteczkiem umiejscowionym przez pisarza w stanie Maine w USA. Po raz pierwszy pojawiło się w opowiadaniu „Martwa strefa” i od tej pory wielokrotnie jest wykorzystywane przez Kinga jako tło powieści i kolejnych opowiadań. Typowe małe miasteczko w Nowej Anglii skrywa do tej pory wiele mrocznych tajemnic. Scenariuszem serialu zajmują się Sam Shaw i Dusty Thomason, a show zadebiutuje na platformie Hulu. W mediach pojawiły się pogłoski, że będzie to serial-antologia, który w każdym sezonie skupi się na innej przerażającej historii rozgrywającej się w okolicach Castle Rock z powieści Kinga.

W obsadzie „Castle Rock” pojawią się m.in. Melanie Lynskey, André Holland, Scott Glenn, Jane Levy czy Bill Skarsgård. Premiera serialu została wstępnie zaplanowana na 2018 rok, ale nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty.