Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Oficjalny zwiastun drugiego sezonu Outcast: Opętanie

 

Prosto z Comic Conu w Nowym Jorku mamy dla Was zapowiedź powrotu show „Outcast”. Gościem konwentu był twórca komiksu, na podstawie którego powstaje serial FOX – Robert Kirkman i zaprezentował fanom pierwszy materiał wideo.

 

Zdjęcia do 2 sezonu „Outcast: Opętanie” powstawały w Karolinie Południowej. Serial jest oparty na komiksie autorstwa Roberta Kirkmana (twórcy serii o „The Walking Dead”) oraz Paula Azaceta. Za reżyserię show odpowiada Adam Wingard („Gość”, „Następny jesteś ty”), a scenariusz napisał sam Robert Kirkman. Oficjalny opis 1 sezonu produkcji prezentuje się następująco:

Serial „Outcast”, oparty na komiksie autorstwa Roberta Kirkmana i Paula Azaceta, przedstawia historię młodego mężczyzny, Kyle’a Barnesa, który od dzieciństwa zmaga się z opętującymi go złymi mocami. Teraz, z pomocą wielebnego Andersona, wiejskiego pastora, walczącego z własnymi demonami, Kyle wyrusza w podróż, by znaleźć odpowiedzi na to, w jaki sposób odzyskać normalne życie, którego nigdy nie zaznał. Jednak to, co odkryje może zmienić los nie tylko jego, ale całego świata – na zawsze.

W roli Kyle’a, człowieka poszukującego odpowiedzi i odkupienia, który celowo odsuwa się od bliskich sobie osób, obawiając się, że ich skrzywdzi, zobaczymy Patricka Fugita („Zaginiona dziewczyna”, „U progu sławy”). Philip Glenister („Życie na Marsie”) wystąpi jako wielebny Anderson, duszpasterz z Wirginii Zachodniej, który wierzy, iż jest żołnierzem w świętej wojnie Boga przeciwko siłom zła na Ziemi. A jako były pijak i hazardzista, nie wierzy, że wolą Boga jest, żeby ludzie zajmowali się nieistotnymi sprawami. Gabriel Bateman („Stalker”) gra Joshuę Austina, ośmiolatka, który mieszka w drugim końcu miasteczka. Ku przerażeniu jego rodziny, chłopiec wydaje się opętany przez demony, ale w tym opętaniu jest coś bardzo innego, coś powiązanego z Kylem Barnesem. W serialu zagrają również Wrenn Schmidt („Zakazane imperium”, „Impersonalni”) jako adoptowana siostra Kyle’a, Reg E. Cathey („House of Cards”, „Prawo ulicy”) jako Chief Giles, Kate Lyn Sheil („House of Cards”) jako Allison, była żona Kyle’a oraz Julia Crockett („Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar”) jako Sarah Barnes – matka głównego bohatera.

W obsadzie „Outcast” występują: Gabriel Bateman, Reg E. Cathey, Julia Crockett, Wrenn Schmidt oraz Kip Pardue. W drugim sezonie dołączą do nich: MC Gainey jako Bob, outsider prowadzący złomowisko na peryferiach Rome, mający mroczną przeszłość; Madelyn Deutch pojawi się w roli Dakoty – wolnomyślicielki z luźnym podejściem do chrześcijaństwa, która zdaje sobie sprawę z rzeczywistych wydarzeń w Rome, a także Hoon Lee w roli dr Kennetha Parka – ordynatora i chirurga, pracującego w miejskim szpitalu, który ma podejrzane zamiary wobec Kyle’a.