Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Opis premierowego odcinka 6 sezonu Gry o tron

 

Do premiery szóstego sezonu „Gry o Tron” pozostało jeszcze mniej więcej trzy tygodnie, a tym czasem HBO udostępnił oficjalny opis pierwszego odcinka.

Dotychczasowe opisy raczej nigdy nie były wyczerpujące, jednak ten jest zdecydowanym mistrzem. Oto opis odcinka zatytułowanego „The Red Woman”:

Jon Snow nie żyje.

Daenerys spotyka silnego mężczyznę.

Cersei ponownie widzi swoją córkę.

Naprawdę? O tym, że Jon Snow nie żyje wszyscy doskonale wiedzą, w końcu Internet huczy na ten temat już od miesięcy i pojawia się całe mnóstwo teorii na jego temat. Tytuł bardziej nawiązuje do Melisandre, ale o niej oczywiście nie ma żadnych informacji w powyższym „zarysie fabuły”.

A cóż to za silnego mężczyznę spotka Daenerys? Prawdopodobnie chodzi o Dothraki Khala, który dowodzi tymi samymi ludźmi, którymi niegdyś rządził jej były mąż, Khal Drogo. A córka Cersei? Przecież w piątym sezonie została otruta… to chyba nie będzie nic przyjemnego.

Tymczasem Liam Cunningham w jednym z wywiadów przyznał, że ma kilka informacji na temat nowego sezonu, co możecie zobaczyć na poniższym materiale wideo.

Scenariusz do odcinka „The Red Woman” napisał David Benioff i D.B. Weiss, a reżyserią zajął się Jeremy Podeswa. Premiera 24 kwietnia!