Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Opisy odcinków kolejnego sezonu Black Mirror

Są wśród Was tacy, którzy czekają na trzeci sezon „Black Mirror”? Od jakiegoś czasu znamy tytuły odcinków, twórców i nawet obsadę, ale nie było nigdzie słychać o fabule. Do dzisiaj. Charlie Brooker, showrunner serialu, rozmawiał na ten temat z EW i światło dzienne ujrzały opisy kilku odcinków.

„Nosedive” – reżyserowany przez Joe’ego Wrighta. Skupia się na postaci Bryce Dallas Howard, szalonej pracownicy biurowej, która żyje w świecie, gdzie wszyscy obsesyjnie podążają za rankingami. Uczestniczy w wyścigu szczurów, wierząc że w końcu będzie mogła odkryć sposób dostania się do rankingu u boku swojego przyjaciela, członka elitarnej grupy społecznej.

„Men Against Fire” – to militarny horror, thriller, reżyserowany przez Jakoba Verbruggena. To historia żołnierza, stacjonującego za granicą, gdzie głównym celem jest obrona przerażonych wieśniaków przed dzikimi mutantami. Wierzą, że uratować ich może tylko zaawansowana technologia. Madeline Brewer wciela się w żołnierza o imieniu Raiman. Brooke porównuje to do „The Walking Dead”.

„San Junipero” – reżyserowany przez Owena Harrisa. Akcja osadzona jest w latach 80, opowiada historię Mackenzie Davis i Gugu Mbatha-Raw, które przybywają do słonecznej Kalifornii, a jej synonimami są słońce, surfing i sex.

„Shut Up and Dance” – ten odcinek prezentuje typowy, modernistyczny dzień, z elementami sci-fi. Jego reżyserią zajął się James Watkins. To historia dziewiętnastolatka, który wpada w pułapkę on-line i jest zmuszony zawrzeć sojusz z nieznanym człowiekiem. Oboje są zdani na łaskę nieznanych sobie ludzi.

„Playtest” – reżyserowany przez Dana Trachtenberga. Historia skupia się na synu Wyatta Russella, Kurtcie. Odwiedza on Wielką Brytanię, spotyka się z kobietą i testuje najnowszą technologię gier video. Brooke porównuje to nieco do „Evil Dead 2”.

„Hated in the Nation” – to kryminalny dramat inspirowany thrillerami takimi jak “The Killing” czy “Borgen”. Kelly MacDonald wciela się w postać detektywa, która wraz ze swoim młodym wspólnikiem bada ciąg makabrycznych morderstw. Reżyserią zajął się James Hawes.

Trzeci sezon „Black Mirror” zadebiutuje 21 października na Netflix.