Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Opowieść podręcznej 3

Stacja Hulu opublikowała zwiastun trzeciego sezonu antyutopijnego serialu „Opowieść podręcznej”, którego pierwsza odsłona opierała się na powieści Margaret Atwood.

W trzecim sezonie w Gilead szykuje się rewolucja. Freda (Elisabeth Moss) planuje zmianę reżimu, ale osiągnięcie tego wcale nie będzie takie łatwe, musi rekrutować kogo się da, a przede wszystkich tych, którzy posiadają jakąkolwiek władzę.

Serial będzie miał premierę 5 czerwca.

Świat „Opowieści podręcznej” to niepokojąca antyutopia. Gilead to totalitarne społeczeństwo znajdujące się na terenach dawnych Stanów Zjednoczonych. W obliczu katastrof ekologicznych i gwałtownego spadku przyrostu naturalnego rząd postanowił wprowadzić odgórną kontrolę ludności, która za sprawą militarnego przewrotu sprawia, że społeczność dzieli się na kasty, jedną z nich są Podręczne, płodne kobiety, zmuszane do rodzenie dzieci. Jedną z nich jest Freda, służebnica w domu Komendanta, a w tym świecie prawie na nikogo nie można liczyć – okrutne kobiety z wyższych warstw i dowódcy traktują osoby z niższych stanów jak podludzi, z kolei wśród pozostałych służących mogą kryć się szpiedzy.