Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Opowieść wigilijna od Toma Hardy’ego i Stevena Knighta

Panowie kolejny raz połączyli siły, by wspólnie opracować mini-serial w oparciu o „Opowieść wigilijną”! Dodatkowo Knight zapowiada powstanie cyklu ekranizacji dzieł Dickensa.

Duet ma na swoim koncie już uwielbiane przez fanów „Tabu” i najwyraźniej polubił XIX wieczne realia. Tym razem Hardy i Knight przygotują adaptację powieści Charlesa Dickensa „Opowieść wigilijna”.

Jak zapowiada Knight, projekt będzie 3-godzinnym mini-serialem. Zdjęcia mają wystartować w najbliższym czasie, tak by całość była ukończona i gotowa do premiery na tegoroczną Gwiazdkę. Tom Hardy ma być kluczowym bohaterem produkcji, ale Knight nie zdradził, w kogo miałby się wcielić gwiazdor „Tabu”. Filmowiec zdradził, że projekt powstaje na zlecenie BBC z przeznaczeniem także dla Amerykańskiej widowni (czyżby Netflix?), choć stacja jeszcze oficjalnie tego nie ogłosiła.

Mam zamiar Planuję zekranizować 5 książek Dickensa. „Opowieść wigilijną” i cztery inne powieści. Chcę to zrobić to w ciągu najbliższych 6-7 lat i ściągnąć do tych projektów najlepszych aktorów na świecie, by w pełni oddać głębię postaci stworzonych przez Dickensa. Chciałbym przedstawić widzom Davida Copperfielda, Olivera Twista i Wielkie nadzieje w uwspółcześnionej wersji. Może nie tak, jak w „Tabu”, ale w zbliżony sposób.

– zapowiedział Knight.

Cały projekt narodził się z przeświadczenia, że gdyby Dickens pisał współcześnie, to wierzę, że pisałby seriale. Kiedy tworzył swoje powieści i zamieszczał je w odcinkach w gazetach, to umożliwiało mu stworzenie cliffhangerów i ludzie czekali na kontynuację historii. Przedstawiał również mroczną stronę Londynu, nie bał się mówić o biedzie i aktualnych problemach miasta. Nie miał niestety takich możliwości przedstawienia szczegółów swoich opowieści, jak my dziś. Możemy więc podążać za jego sugestiami.

-dodał na zakończenie filmowiec.