Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Opowieść wigilijna – Andy Serkins i Guy Perce w charakteryzacjach

Magazyn Entertainment Weekly przedstawił pierwsze zdjęcia z miniserialu „Opowieść wigilijna”. Widać na nich m.in. Andy’ego Serkinsa i Guya Pearce’a. Produkcję opracowała stacja FX.

Sam Serkis („Czarna Pantera”) odpowiedział na pytanie, czy widzowie potrzebują jeszcze jednej adaptacji tej opowieści? Aktor odparł, że sam zakochał się w wersji z 1951 roku, w której główną rolę odgrywał Alastair Sim. Z tym, że teraz wreszcie mogą stworzyć bardziej współczesne i świeże podejście do materiału źródłowego.

Opowieść wigilijna

W poprzednich ekranizacjach starano się ponadto, aby Ebenezer Scrooge wyglądał raczej odstręczająco. Obecnie w postać wcieli się pięćdziesięciodwuletni Guy Pearce („Geniusz”). Scenarzysta Steven Knight zapragnął, żeby nowa wizja wyglądała nieco inaczej, że gdyby nie charakter i zachowanie serialowego Scrooge’a, mężczyzna uchodziłby za niezwykle atrakcyjnego. To dość popularne zagranie, mające przełamać pewien schemat myślowy – w tym przypadku widzowie mają zastanawiać się, dlaczego akurat on (przystojny Ebenezer) stał się właśnie taką osobą.

Opowieść wigilijna

W obsadzie miniserialu “Opowieść wigilijna” oprócz Serkisa i Pearce’a wystąpią Joe Alwyn (Bob Cratchit), Stephen Graham (Jacob Marley), Charlotte Riley (Lottie) i Jason Flemyng (Duch Świąt Przyszłych), który zastąpił podówczas chorego Rutgera Hauera, zmarłego 19 lipca bieżącego roku.

Nowa adaptacja „Opowieści wigilijnej” ma nadto bardziej skoncentrować się na przeszłości bohatera. Twórcy chcą pogłębić wydarzenia, które miały istotny wpływ na ukształtowanie Scrooge’a. Poza tym seria ma być wierna pierwowzorowi.

Opowieść wigilijna


Źródło: ew.com