Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Opowieści z krypty nie powstaną?

Tak przynajmniej twierdzi M. Night Shyamalan, który miał przygotować dla stacji TNT nową wersję kultowej serialowej antologii.

Zapowiedzi powstania nowych „Opowieści z krypty” pojawiły się w 2016 roku i do tej pory projekt nie ruszył z miejsca. Shyamalan w jednym z ostatnich wywiadów został zapytany o postępy nad serialem i niestety nie miał dla nas dobrych wieści.

Filmowiec jest przekonany, że serial nigdy nie powstanie. Co utwierdziło go w tym przekonaniu? Powodem jest bardzo problematyczna i skomplikowana sytuacja prawna serialu. Prawa do „Opowieści z krypty” są mocno zdekoncentrowane. Część z nich znajduje się w rękach twórców oryginalnego komiksu, a kolejne są w posiadaniu osób związanych z serialem „Tales from the Crypt” (1989-1996). Reżyser utrzymuje, że odbył wiele rozmów i spotkań, podczas których prosił o przekazanie praw do nakręcenia nowej wersji. Niestety bezskutecznie.

Poniżej możecie zobaczyć jak miał wyglądać reboot „Opowieści z krypty” („Tales from the Crypt”) od TNT i M. Night Shyamalana: