Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Opóźniona premiera Star Trek: Discovery

Początkowo premiera nowej serii “Star Trek: Discovery” została zaplanowana na styczeń 2017 roku, jednakże data debiutu show została przesunięta o 4 miesiące. Co jest powodem opóźnień?

Jak podają rzecznicy stacji CBS, zmiana terminu premiery na późniejszy wiąże się z chęcią twórców, by serial wypadł jak najlepiej:

Powrót “Star Treka” do telewizji wiąże się z wielką odpowiedzialnością i misją: trzeba sprostać oczekiwaniom starych i nowych fanów – a są to oczekiwania wysokie, bo chodzi o serię, która karmiła naszą wyobraźnię od dzieciństwa. – mówili producenci wykonawczy Alex Kurtzman i Bryan Fuller.

Musimy upewnić się, że wszystko będzie idealnie ze sobą współgrało, a data premiery nie będzie narzucać produkcji niesprzyjającego tempa. Dodatkowe kilka miesięcy pomoże nam stworzyć wersję produkcji, z której będziemy na prawdę dumni. – dodają twórcy.

Prezes CBS David Stapf w swojej wypowiedzi również powoływał się na to, że dodatkowy czas pomoże twórcom wykreować najlepszą możliwą wersję serialu.

Jak na razie stacja CBS ustawiła datę premiery na maj przyszłego roku. Światowa premiera każdego odcinka ma odbywać się do 24 godzin po emisji w Stanach Zjednoczonych – dzięki platformie Netflix w 188 krajach świata i platformie Bell Media w Kanadzie.