Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Ostatni Mohikanin zagości na małym ekranie

Na celowniku twórców „Watchmen” i „Detektywa” znalazł się kolejny projekt. Cary Joji Fukanaga i Nicole Cassell przygotują serialową odsłonę „Ostatniego Mohikanina”!

Powieść Jamesa Fenimore’a Coopera cieszy się nieustającym zainteresowaniem filmowców. Tym razem „Ostatni Mohikanin” ma stać się serialowym hitem!

Cary Joji Fukanaga („Detektyw”) został zatrudniony jako showrunner i współscenarzysta serialu, a reżyserię powierzono Nicole Cassell („Watchmen”, „Westworld”). Fukunaga razem z producentem Nickiem Osborne’em zajmuje się obecnie pisaniem scenariusza.

Projekt powstaje na zlecenie Paramount Television i Anonymous Content. Jak na razie nie wiemy kiedy możemy spodziewać się premiery serialu.

Oficjalny opis książkowego pierwowzoru, który ukazał się w Polsce nakładem m.in. wydawnictwa Zielona Sowa (2004):
W czasie wojny francusko-angielskiej w Ameryce, w połowie XVIII wieku, Sokole Oko oraz jego przyjaciele Indianie: Unkas i Chingachgook ratują z rąk sprzymierzonych z Francuzami Huronów córkę angielskiego dowódcy. Wydarzenie to pociąga za sobą szereg niezwykłych, nieraz dramatycznych przygód. Ciekawie przedstawione sylwetki bohaterów, trzymająca w napięciu akcja, wątek miłosny, ukazanie zwyczajów i tradycji indiańskich sprawiają, że książka wciąż cieszy się niegasnącą popularnością.