Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Oto kompozytorzy Wiedźmina od Netflixa

Poznaliśmy nazwiska twórców ścieżki dźwiękowej wyczekiwanego serialu Netflixa. Muzykę do „Wiedźmina” skomponują Giona Ostinelli i Sonya Belousova.

Wieściami o dołączeniu twórców do ekipy „Wiedźmina” podała agencja Evolution Music Partners. Ostinelli i Belousova mają na swoim koncie muzykę do takich produkcji jak „Odwet” czy serialowa „Mgła”.

Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Showrunnerką „Wiedźmina” jest Lauren S. Hissrich, a w serialu zobaczymy m.in. Henry’ego Cavilla (Geralt), Freyę Allan (Ciri), Anyę Chalotrę (Yennefer), Jodhi May (Calanthe), Millie Brady (Renfri), Larsa Mikkelsena (Stregobor), MyAnnę Buring (Tissaia), Annę Shaffer (Triss), Adama Levy’ego (Myszowór) czy Mimi Ndiveni (Fringilla).


Źródło: Sonya Belousova/Instagram