Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Pedro Pascal w obsadzie serialu Star Wars?


Światowe media obiegła pogłoska dotycząca planowanego przez Disneya serialu osadzonego w uniwersum “Gwiezdnych Wojen”. Podobno Pedro Pascal (“Gra o tron”, “Narcos”) dołączy do obsady produkcji!

Pedro Pascal ma zostać obsadzony w głównej roli w wyczekiwanym aktorskim serialu spod znaku “Star Wars”. Za projekt odpowiedzialny jest Jon Favreau, który stanie również za kamerą jednego, dwóch z planowanych ośmiu odcinków pierwszego sezonu.

W internecie w kontekście osób, które mogą wyreżyserować pozostałe odcinki, pojawiły się dwa nazwiska: Dave Filoni i Alan Taylor. Pierwszy z nich jest od lat związany ze światem “Gwiezdnych wojen” – zajmował się animacjami z uniwersum, w tym serią “Star Wars: Rebelianci” wchodzącą w obecny kanon. Alan Taylor ma natomiast w swoim CV kilka z najlepszych odcinków hitowego serialu HBO “Gra o tron”.

Jak na razie fabuła serialu jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy. Z nieoficjalnych informacji, jakie krążą po sieci wynika, że akcja ma rozgrywać się na planecie Mandalore po wydarzeniach przedstawionych w “Powrocie Jedi”.

Produkcja powstaje z przeznaczeniem trafienia do oferty platformy streamingowej Disneya, której premiera ma odbyć się za kilka miesięcy.