Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Peter Calpadi żegna się z rolą Doktora

 

Szykują się regeneracyjne zmiany dla fanów „Doctor Who”. Aktor wcielający się w główną postać Władcy Czasu ogłosił oficjalnie, że rezygnuje z roli. Najbliższy sezon serii będzie ostatnim, w którym zobaczymy go w inkarnacji Dwunastego Doktora.

Peter Calpadi poinformował o swoim odejściu w wywiadzie udzielonym BBC Radio 2. Sezon 10 show, który zadebiutuje 15 kwietnia, będzie ostatnim, gdzie zobaczmy aktora w roli Doktora.

Wiadomość o rezygnacji Calpadiego pojawiła się także na oficjalnym Twitterze serialu:

Swoją decyzję o odejściu Capladi poprzedził podziękowaniami za pracę ze wspaniałą ekipą, która stała się dla niego niemal rodziną. Podkreślił, że „Doctor Who” to była niezwykła przygoda w jego karierze aktorskiej, gdyż do tej pory żadnej roli nie poświęcił aż trzech lat. Teraz aktor będzie poszukiwał nowych wyzwań.

W najbliższym czasie fanów „Doctor Who” czekają duże zmiany. Ze stanowiska showrunnera odchodzi po latach Steven Moffat, a nowego Doktora wybierze jego następca – Chris Chibnall. Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź przygód, jakie czekają Doktora (Peter Calpadi) i jego nową towarzyszkę, Bill Potts (Pearl Mackie), jeszcze w tym roku: