Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Piąta pora roku N.K. Jemisin zostanie zamieniona w serial dla TNT

Powieść fantasy pt. “Piąta pora roku” autorstwa N.K. Jemisin wkrótce stanie się serialem! Projekt jest we wstępnej fazie produkcji, a za adaptację odpowiedzialna będzie Leigh Dana Jackson. Producentami wykonawczymi zostali Dan Friedkin, Tim Kring i Justin Levy z Imperative Entertainment.

Jemisin to pierwsza czarnoskóra pisarka, która została uhonorowana nagrodą Hugo z najlepszą powieść. W zeszłym tygodniu jej druga powieść – kontynuacja „Piątej pory roku”, „The Obelisk Gate” została nagrodzona w ten sam sposób. Trzecia książka z serii zadebiutowała we wtorek.

„Piąta pora roku” to epicki dramat rozgrywający się w świecie, gdzie cywilizację nawiedzają niszczycielskie trzęsienia ziemi zbierające śmiertelne żniwo. Niewielka grupa ludzi ma zdolność powstrzymania trzęsień, ale z drugiej strony jest w stanie także je wywoływać. Seria skupia się na trzech kobietach, z których każda posiada zdolności kontroli nad żywiołem: Damayi, młodej dziewczynie, która kiedyś ma rządzić imperium; Syenite, ambitnej kobiecie, która dorasta przy zgorzkniałym i przerażająco potężnym mentorze oraz Essun, matce szukającej męża, który zabił ich syna i uprowadził córkę.

Jackson pracowała jako producent przy filmie “Sleepy Hollow”, a wśród jej projektów znalazły się także “Helisa” i “666 Park Avenue”.