Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Pierwsza zapowiedź Nightflyers!

 

SyFy zaprezentowała w sieci pierwszy zwiastun serialowej adaptacji opowiadania „Nightflyers” autorstwa George’a R.R. Martina. Premiera tej jesieni!

Autorem scenariusza serialu jest Jeff Buhler („Nocny pociąg z mięsem”). W obsadzie „Nightflyers” zobaczymy Gretchen Mol w roli dr Agathy Matheson. Serial inspirowany będzie fabułą pierwowzoru książkowego Martina oraz filmową ekranizacją z 1987 roku („Nocni najeźdźcy” Roberta Collectora). W obsadzie pojawią też się m.in.  Eoin Bracken, David Ajala oraz Sam Strike.

Wydarzenia przedstawione w serialu będą rozgrywać się w przyszłości, gdy Ziemia będzie stać w obliczu całkowitej zagłady. Załoga statku kosmicznego Nightflyer wyruszy na obrzeża Układu Słonecznego, by zbadać tajemniczy sygnał pochodzący prawdopodobnie od starożytnej rasy obcych. Ośmiu naukowców i jeden telepata staną jednak w obliczu niezwykłych i przerażających wydarzeń na statku i zaczną się wzajemnie podejrzewać o najgorsze intencje.

Stacja zamówiła już kompletny pierwszy sezon, dając tym samym zielone światło na realizację produkcji. Zobaczcie oficjalny materiał, w którym twórcy i obsada serialu oraz sam George R.R. Martin opowiadają o „Nightflyers”: