Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Pierwsza zapowiedź serialu Falling Water

 

USA Network na tegorocznym Comic Conie zadebiutowało pilotażowym odcinkiem nowej serii, „Falling Water” od producentów takich jak Gale Ann Hurd, Blake Masters oraz Henry Bromell. Serial skupia się na świecie snów, gdzie wybrani bohaterowie mają umiejętność wchodzenia w sny innych ludzi.

Blake Masters tak opisuje produkcję:

Nigdy nie chcieliśmy przedstawiać snu w sposób, do którego wchodzi widownia, w stylu „Oh, oni grają coś takiego, co udaje rzeczywistość, a potem człowiek się budzi i okazuje się, że to tylko sen”. – mówi Masters. – Nigdy byśmy tego nie zrobili. Nigdy zaprezentowalibyśmy tego, że osoba trzęsie się we śnie i budzi z krzykiem. Sam nigdy tego nie doświadczyłem. Znam ludzi, który mają nocne lęki, a też tego nie doświadczają. Chcemy, aby widownia zobaczyła coś oryginalnego i innego, co ma swoją własną, dziwną atmosferę. – dodaje.

Każdy sen jest czymś indywidualnym, ale jest w tym pewien schemat. Podoba nam się pomysł, że sny są zwykle subiektywne, fakt że chcemy podróżować razem ze śniącą osobą. Chcemy poczuć to, co ona. To, co się dzieje w naszych snach jest bardzo szczególne i różne rzeczy mogą się dziać w różny sposób. – kontynuuje Masters.

Odcinek pilotażowy wyreżyserował Juan Carlos Fresnadillo, a w serialu pojawia się trójka głównych bohaterów: Tess (Lizzie Brochere), Taka (Will Yun Lee) oraz Burton (David Ajala).

Mamy postać Tess, która jest przekonana, że ma dziecko i robi wszystko, aby je odnaleźć i udowodnić, że je ma, kiedy każdy tłumaczy jej, że to niemożliwe. Nie ma na to żadnego dowodu. Taka to bohater, którego matka jest w stanie katatonii od wielu lat. Szuka on ponownego kontaktu z nią. Chce ją przywrócić do życia, ponieważ jest częścią układanki, jaką jest jego życie, za którym tęskni. Burton jest szaleńczo zakochany w kobiecie, tylko nie ma pewności, czy ona na pewno istnieje, czy jest tylko w jego snach. – mówi Hurd.

Wszystko zapowiada się dosyć tajemniczo, ale Masters obiecuje, że nie pozostaniemy długo bez odpowiedzi na pojawiające się w naszej głowie pytania.

Nie mamy zamiaru trzymać wszystkiego w sekrecie na zawsze. Myślę, że pod koniec pierwszego sezonu zrozumiecie całą mitologię, którą potrzebujecie zrozumieć, aby dobrze bawić się przy tym serialu.

Premiera w USA już tej jesieni!