Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Pierwsze oficjalne zdjęcie promocyjne Łowców Trolli

Dreamworks Animation pokazało światu pierwsze zdjęcie z „Łowców Trolli” Guillermo del Toro. Premiera serialu ma mieć miejsce jeszcze w tym roku. Pierwsze informacje o tej produkcji pojawiły się w 2010, wiadomo było, że del Toro ma się zająć nie tylko reżyserią, ale również scenariuszem. Początkowo do czynienia z tym projektem miało Walt Disney Pictures, jako część projektu Disney Double Dare You, jednak po tym jak projekt upadł, Guillermo Navarro przekonał del Toro aby skierował się ku DreamWorks Animation. Na dobre mu to wyszło!

„Łowcy Trolli” mają ukazać zupełnie nowy, fantastyczny świat, który skupi się na mieszkańcach fikcyjnego przedmieścia Arkadii. Odkryją oni, że świat pod ich rodzinnym miastem jest tak rozległy i oszałamiający, jak nic z tego, co znają na powierzchni. To film idealny dla całej rodziny, zwłaszcza że zajmuje się nim reżyser o jakże twórczym umyśle!

Chciałem rozwinąć historię, która mogłaby być napisana dla dzieci, ale zgadzałaby się również z gatunkiem, który jest przerażający. To w zasadzie połączenie bajek z współczesnymi czasami i dotyczy tego, jak trudno jest być dzieckiem. W animowanych filmach dzieci są zazwyczaj wyidealizowane. Ale rosnący ból, związany z poglądem, że obok nas istnieje świat nękany przez dziwne stworzenia, tematycznie zgadza się z resztą moich pomysłów. – podkreślił Guillermo del Toro.

 Trollhunters official