Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Pierwsze zdjęcie z planu ekranizacji komiksu Y: Ostatni z mężczyzn

Ruszyły prace nad serialową adaptacją dzieła autorstwa Briana K. Vaughana i Pia Guerra pt. “Y: Ostatni z mężczyzn”. Serial ma zadebiutować w ofercie stacji FX w 2020 roku.

Scenariusz serialu napisali Brian K. Vaughan i showrunner Michael Green, który zaangażował się w ten projekt w listopadzie 2016 roku. Vaughan stoi za takimi dziełami jak „Ex Machina” czy „Saga”, a Green zajmował się wcześniej „Smallville”, „Everwood”, „Heroes”, „Kings” i „Amerykańskimi Bogami” dla Starz. Dodatkowo jego nazwisko pojawia się przy okazji takich filmów jak „Logan”, „Alien: Covenant”, „Blade Runner: 2049” i „Morderstwo w Orient Expressie”.

„Y: Ostatni z mężczyzn” to opowieść o młodym człowieku imieniem Yorick Brown, który jest jedynym ocalałym z tajemniczej plagi mężczyzną i jego kapucynce Ampersand. Wskutek epidemii został zniszczony chromosom Y, a 49% populacji Ameryki zginęło. Całość to skłaniające do refleksji science fiction, które może bardzo przypaść do gustu fanom dystopijnych opowieści.

W rolę tytułowego bohatera wcieli się ma Barry Keoghan, jego matkę zagra Diane Lane, siostrę – Imogen Poots, a Agent 355 – Lashana Lynch.