Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Plakat promocyjny serialu Legion

 

Stacja FOX zaprezentowała oficjalny plakat telewizyjnego spin-off „X-menów” – serialu „Legion”, którego premiera w lutym 2017 roku. Pojawiła się także nowa zapowiedź serii. Zobaczcie materiały poniżej.

Serial został zamówiony przez kablową stację FOX. W rolach głównych pojawią się obok Dana Stevensa jako Davida, pojawia się też Aubrey Plaza jako Lenny, przyjaciółka Davida, Jean Smart w roli Melanie, terapeutki Davida oraz Rachel Keller jako Syd.

Scenariusz napisał Noah Hawley, który wspólnie z Lauren Shuler Donner, Bryanem Singerem, Simonem Kinbergiem, Jephem Loebem oraz Johnem Cameronem pełni także funkcję producenta projektu.

„Legion” został oparty na komiksach Marvela autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza. Bohaterem historii jest David Haller (Dan Stevens), syn Charlesa Xaviera. Jest schizofrenikiem, który większość swojego życia spędził w szpitalach psychiatrycznych, gubiąc dni w ustalonej szpitalnej rutynie. Jego dotychczasową towarzyszką jest gadatliwa Lenny (Aubrey Plaza), alkoholiczka i narkomanka, która mimo wielokrotnych odwyków nie traci optymistycznego podejścia do życia. Rutynę Davida zaburza pojawienie się pięknej Syd (Rachel Keller). Zaczyna się rodzić między nimi uczucie, a David powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, że być może głosy oraz wizje, których doświadcza mogą być jak najbardziej realne…

Premiera w czwartek 9 lutego 2017 roku.

legion plakat