Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Po sukcesie Opowieści podręcznej następne powieści Atwood zmierzają na ekrany

Kolejne powieści autorstwa Margaret Atwood zostaną przeniesione na mały ekran. Wytwórnie Paramount Television i Anonymous Content nabyły prawa do ekranizacji trylogii „MaddAddam”.

Cykl „MaddAddam” Atwood składa się z powieści „Oryks i Derkacz”, „Rok Potopu” i „MaddAddam”. Ich akcja rozgrywa się w dystopijnym świecie, gdzie globalna pandemia zdziesiątkowała ludzkość. Śledzimy losy Jimmy’ego, który przed zarazą żył w świecie rządzonym przez międzynarodowe korporacje, igrające z inżynierią genetyczną. Teraz niewielka grupa ludzi ocalałych z kataklizmu, musi wychować nowe pokolenie, które przejmie świat.

W Polsce książki ukazały się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, a poniżej znajdziecie opis pierwszego tomu cyklu, „Oryks i Derkacz”:

Olśniewająca, skłaniająca do refleksji powieść, nominowana do Orange Prize i Man Booker Prize.
„Oryks i Derkacz” to poruszająca historia miłosna i zarazem fascynująca wizja przyszłości. Yeti – przed wybuchem śmiercionośnej zarazy, która zgładziła ludzkość, znany jako Jimmy – usiłuje przetrwać w świecie, w którym być może jest ostatnim człowiekiem, nie mogąc uwierzyć w śmierć swojego najlepszego przyjaciela Derkacza i ukochanej ich obu, pięknej, nieuchwytnej Oryks. W poszukiwaniu odpowiedzi wyrusza w wędrówkę – z pomocą zielonookich Dzieci Derkacza – przez bujny gąszcz, który porasta tereny wielkiego miasta, opustoszałego w wyniku prowadzonych przez potężne korporacje niebezpiecznych, niekontrolowanych eksperymentów z inżynierią genetyczną.

Margaret Atwood przenosi nas do nieodległej przyszłości, która wygląda aż nazbyt znajomo, a zarazem przerasta nasze wyobrażenia.

Świetnie panując nad swoim szokującym materiałem, autorka z właściwą sobie przenikliwością i czarnym humorem kreuje przedziwny, a mimo to w pełni wiarygodny świat, zamieszkany przez postacie, które długo jeszcze po zakończeniu lektury żyją w naszych snach. Margaret Atwood u szczytu sił twórczych. Kto przeczyta „Oryks i Derkacza”, inaczej spojrzy na świat.

margaret atwood oryks i derkacz