Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Powstaną serialowi Żołnierze kosmosu?

Istnieje spora szansa na to, że w najbliższej przyszłości doczekamy się serialu „Starship Troopers” z oryginalną obsadą. Twórca scenariuszy, Ed Neumeier, podzielił się tą wiadomością w ostatnim z wywiadów udzielonym NH Entertainment , a dobrze wiemy, że to on napisał scenariusze do wszystkich trzech filmów oraz animacji „Starship Troopers: Traitor of Mars”. Sam ma nadzieję na to, że powstanie serial.

Jedna z kultowych produkcji scii-fi lat 90”, „Żołnierze kosmosu” Paula Verhoevena, może powrócić jako serial! Kilka słów o planowanym projekcie zdradził scenarzysta filmu i animacji, Ed Neumeier. Zapytano go między innymi o to, czy istnieje wtedy szansa na powrót pierwotnej obsady, odpowiedział następująco:

Cóż, myślę, że tak. Nie chcę zapeszać, ale rozmawiamy o tym, żeby stworzyć serial właśnie w oparciu o ten pomysł.

Taki serial to zdecydowanie byłoby coś – zwłaszcza mając na pokładzie Neumeiera i taką obsadę. Netflix albo Hulu pewnie zwróciłyby na taki projekt uwagę, ale wygląda na to, że rozmowy są na bardzo wstępnym etapie. W filmie z 1997 mieliśmy okazję zobaczyć aktorów takich jak: Casper Van Dien, Denise Richards, Neil Patrick Harris, Dina Myer, Jake Busey, Patrick Muldoon, Clancy Brown oraz Michael Ironside.

Mam mieszane uczucia na ten temat [reboota], bo myślę, że to, co zrobiliśmy z pierwszym Starship jest nie do powtórzenia… Kiedy pisałem scenariusz do Starship Troopers oparłem jego strukturę na filmach propagandowych z II Wojny Światowej, które studio tworzyło pomiędzy rokiem 1941 a 1944. Teraz już o tych filmach nie rozmawiamy, ale mamy bardzo szczególną strukturę, która została stworzona podczas konfliktu, nie mieliśmy punktu końcowego, bo Starship Troopers kończy się tak, że walka wciąż trwa.

– mówi Neumeier.

Chcielibyście zobaczyć serialową odsłonę „Żołnierzy kosmosu”?