Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Powstanie kontynuacja Mrocznej Wieży?

Nie da się ukryć, że „Mroczna Wieża” Stephena Kinga jest naprawdę intrygującą historią. To wymieszanie gatunków i fantastycznych światów, które urzekło wielu czytelników. W sierpniu tego roku w kinach pojawił się film, który był adaptacją tej historii i zapowiedziano, że raczej nie zobaczymy już nic więcej z tej opowieści na wielkim ekranie. Jednakże Idris Elba, który wcielał się w główną postać, nie jest tego taki pewien i uważa, że sequel jest możliwy.

Wydaje mi się, że każdy serial telewizyjny, który jest pochodną filmu ma więcej czasu na wyjaśnienie pewnych tematów. Osobiście wolałbym kolejny film, który odkryłby więcej historii rewolwerowca. Nie wiem zbyt wiele o tym, na jakim etapie stoją z serialem, ale myślę, że zdecydowanie można porozmawiać i spróbować zrobić jeszcze jeden film. – zapowiedział aktor.

Stephen King chciałby jednak, aby planowany serial był „całkowitym rebootem”. Co to oznacza?

Głównym wyzwaniem było stworzenie filmu opartego na serii książek, które są naprawdę długie, łącznie to jakieś 3 000 stron. Inną tego częścią była decyzja o zrobieniu adaptacji PG-13 książek, które są niezwykle agresywne i prezentują dosyć wyraźnie gwałtowne zachowania. Było to coś, co trzeba było przezwyciężyć, chociaż pomyślałem, że scenarzysta [Akiva Goldsman] robi naprawdę świetną robotę, jeśli chodzi o wzięcie centralnej części książki i przemienienie jej w coś, co jest naprawdę dobrym filmem. A serial, nad którym obecnie pracują… Zobaczymy, co będzie dalej. Chciałbym, aby to był totalny reboot, ale musimy po prostu poczekać i zobaczyć. – podkreśla pisarz.